X
تبليغات

تصویر ثابت

چرا از NCache به عنوان response caching middleware استفاده کنیم؟
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع مقالات طراحي اپليكيشن تخصصی

بازدید : 44
يکشنبه 1 خرداد 1401 زمان : 13:33

در‌صورتی‌که اپلیکیشن اینترنت شما دارنده ترافیک بالا میباشد ممکن میباشد، طراحی اپلیکیشن نیاز به کشینگ توزیع‌گردیده داشته باشید. NCache یک کدام از شایسته ترین response caching middleware ها میباشد. NCache مزایای پایین را تحت عنوان کش توزیع‌گردیده ارائه می دهد:

صد در صد .NET : NCache در NET. و در NET Core. تاسیس شده است. یکی‌از کش‌های توزیع‌گردیده کم میباشد که تماما با به کار گیری از NET. تاسیس شده است.

سریع و مقیاس‌پذیر: NCache مقیاس‌پذیری خطی را ارائه می دهد و بسیار سریع میباشد چون از یک کش توزیع‌گردیده در یاد به کارگیری می‌نماید. کشینگ توزیع‌گردیده مفهومی میباشد که در آن داده‌های کش گردیده ممکن میباشد سرورها یا این که گره‌های زیادی را اندازه بگیرند البته در به عبارتی کانال، براین اساس کشینگ به راحتی مقیاس می شود. بضاعت و توان مقیاس به طور خطی، NCache را یک تعیین بهتر برای زمانی می‌سازد که شما بحران‌های تلاش را در نرم افزار ASP.NET Core در حین نقط ی اوج بار گذاری کردن تجارب میکنید.

دسترسی‌پذیری بالا: یکی خصوصیت‌های بهتر Ncache دفاع از معماری peer clustering میباشد. NCache کار کشته به کش کردن صفحه ها اینترنت ASP.NET Core با استعمال از response caching میباشد به گونه ای که زمانی که کش کردن سرور از شغل می‌ افتد، هیچ سیرتکامل اتلاف داده‌ای نیست.

NCache یک‌سری خصوصیت ارائه می دهد، مثل جانبداری مجازی‌سازی و کانتینر کردن، عملیات ناهمزمان، قفل کردن کش (cache locking)، قابلیت و امکان کاوش، قابلیت و امکان ارتجاعی کش، رئیس کش و غیره.

تشکیل داد یک اپلیکیشن تازه ASP.NET Core MVC

برای ساخت نرم‌افزار اینترنت ASP.NET Core MVC در ویژوال استودیو 2019، پروسه تحت را دنبال نمایید:

1. ویرایشگر ویژوال استودیو 2019 را گشوده فرمایید.

2. مورد " Create a new project" را گزینش نمائید.

3. آیتم " ASP.NET Core Web Application" را برای معلوم کردن نوع پروژه گزینش نمایید.

4. "Next" را کلیک نمائید.

5. اسم پروژه و جایی که میخواهید پروژه در آنجا ذخیره خواهد شد را معلوم نمایید.

6. به طور ازروی اراده، می توانید نظارت جعبه " Place solution and project in the same directory" را تیک بزنید.

7. " Create" را کلیک فرمائید.

8. در پنجره "Create a new ASP.NET Core Web Application"، " Web Application (Model-View-Controller)" را تحت عنوان پوسته پروژه تعیین فرمائید.

9. ASP.NET Core 3.0 را از دراپ‌دان لیست تعیین فرمایید تا نسخه ASP.NET Core را که میخواهید به کار گیری فرمائید را معلوم فرمائید.

10. تیک تحلیل‌جعبه‌های " No Authentication"، " Configure for HTTPS" و " Enable Docker Support" را بردارید، چون در اینجا ما از هیچ کدام از این مورد ها به کار گیری نمی‌کنیم.

11. در پایان بر روی " Create" کلیک فرمائید.

نصب NuGet packages

برای عمل با Ncache، بایستی پکیج‌های ذیل را از روش NuGet Package Manager برای پروژه خویش نصب فرمایید.

Install-Package NCache.Microsoft.Extensions.Caching
اعتنا داشته باشید که می بایست اسمبلی Alachisoft.NCache.Caching.Distributed را در اپ خویش قرار دهید تا بتوانید با نوع‌ها در کتابخانه NCache فعالیت فرمایید. فرمان پایین علامت می دهد که چطور میتوانید این عمل را جاری ساختن دهید.

using Alachisoft.NCache.Caching.Distributed;
آیتم‌های Response caching در NCache

سه طرز وجود دارااست که با استعمال از NCache میتوانید response caching را پیاده‌سازی نمایید که مشتمل بر موردها ذیل میباشند:

کش کردن مبنی بر HTTP: این نوعی response caching میباشد که داده را در انتهای مرورگر اینترنت ذخیره می‌نماید. ذخیره‌سازی مطابق HTTP می تواند غرض قرار دادن سرور را کم کند چون درخواست‌های آجل برای یک منبع خاص میتواند از کش استعمال نماید.

کش داخل یاد‌ای: این نوع دیگری از response caching میباشد که داده‌ها در خاطر اینترنت سرور کش میگردند. دقت داشته باشید که وقتی که ASP.NET engine ریستارت می گردد، داده‌های مو جود در کش تمیز می گردند چون این کشینگ in-proc mode میباشد. کش کردن داخل یاد‌ای سریع میباشد چون در فضای نشانی نرم افزار شما جای‌دارد.

کش توزیع‌گردیده: این استراتژی دیگری میباشد که در response caching به کار گیری میگردد. کش توزیع‌گردیده یک آیتم فرنگی برای نرم افزار میباشد. درین استراتژی، کش میان یک‌سری سرور در یک web farm توزیع می گردد. هر یک از سرورها میتوانند به درخواست داده از کلاینت جواب دهند. می توانید از NCache از Alachisoft برای پیاده‌سازی کش توزیع‌گردیده به کار گیری نمائید. در صورتی اپلیکیشن خویش را در یک دور و اطراف یک‌سری سروری load balanced اعمال می کنید،‌ NCache می تواند به شما در کشینگ توزیع‌گردیده داده‌های نرم افزار یاری دهد.

برچسب ها طراحی اپلیکیشن ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 189
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 56
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 6
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 123
 • بازدید ماه : 539
 • بازدید سال : 1524
 • بازدید کلی : 7291
 • کدهای اختصاصی