X
تبليغات

تصویر ثابت

برنامه نویسی موبایل
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع مقالات طراحي اپليكيشن تخصصی

بازدید : 70
دوشنبه 26 آبان 1399 زمان : 14:27

برنامه نویسی موبایل و مسیری که برای آن باید طی کنید


در طراحی اپلیکیشن یک ده سال اخیر با دقت به پرورش روز افزون ارائه تلفن های یار هوشمند و سیستم عاملهای کاراتر از پیشین، نمودار گرایش به سمت نرم‌افزار نویسی تلفن همراه یا این که به اصطلاح گسترش برنامه گوشی به طور نمایی در حالا رویش بوده میباشد. این استدلال باعث به دقت شرکت ها بسط اپلیکیشن برای ارائه پلتفرمهایی جهت هرچه راحتتر شدن نرم افزار نویسی تلفن همراه و از طرفی ساخت‌و‌ساز نرم‌افزار هایی قابل انجام بر روی چندین سیستم دلیل تلفن همراه ترغیب نموده است که گزینش های متعددی را پیش روی برنامه نویس ها برای توسعه و گسترش نرم‌افزار های تلفن همراه نهاده میباشد.

در‌این نوشته‌علمی قصد داریم ضمن معرفی سیستم استدلال های تلفن همراه جانور در بازار و بستر های بسط اپلیکیشن هر یک، مسیر یادگیری نرم‌افزار نویسی گوشی در هرکدام را از لحاظ خویش به خوانند‌گان معرفی کنیم.

توصیه شگفت انگیز کدفرند،دسترسی به کلیه زمان های آموزشی کدفرند صرفا با ۹۹ هزار تومان

چه سیستم استدلال هایی حالا تحت عنوان سیستم دلیل تلفن همراه شناخته می‌شوند؟
جواب این میباشد که بیش تر از دهها سیستم ادله برای استعمال در تلقن های همپا تا کنون ارائه شده‌است، که صرفا تعداد محدودی از آن‌ها توانسته اند درصد قابل توجهی از بازار را در طی بازه به خویش تخصیص دهند. لیست تحت بعضی از این سیستم دست اندرکاران را نشان می دهد:

Android
Chrome سیستم عامل
Sailfish سیستم عامل
Tizen
KaiOS
Fuchsia
LiteOS
PureOS
Ubuntu Touch
Plasma mobile
PostmarketOS
LuneOS
iOS
iPadOS
BlackBerry 10
Cyanogen Operating System
Firefox سیستم عامل
MeeGo/Maemo/Moblin
webOS
BlackBerry Operating System
Symbian
Bada
Palm Operating System
Windows Mobile
Windows Phone
Windows 10 Mobile
همچنین که می بینید تعداد این سیستم دست اندرکاران، بسیار زیاد میباشد و جالبتر اینکه برای همگی این سیستم عاملها برنامه های مختلف درج شده میباشد و یا این که در درحال حاضر تایپ کردن است. اما بعضا از آنان به معنای حقیقی وواقعی کلمه و واژه منسوخ گردیده اند و بعضی به تدریج به کارگیری می گردند. اما از این لحاظ مکان نگرانی وجود ندارد، زیرا صرفا سه سیستم ادله بازار کنونی را به خویش تخصیص داده اند و شما بدون چاره نیستید برای نرم افزار نویسی گوشی در میان آیتم های گوناگون تعیین نمایید این سه سیستم دلیل مشتمل بر :

Android
IOS
KiOS
میگردند. که بیشتر مخاطبین با سو‌مین سیستم یا این که KiOS شناخت مقداری دارا‌هستند، البته حقیقت این میباشد که سومی مقام به کارگیری از سیستم کارداران در بازار، با بیشتراز ۱۰۰ میلیون موبایل نصفه هوشمند یا این که featured phone
در چنگ این سیستم دلیل است که در واقع یک ورژن از سیستم استدلال Firefox سیستم عامل است که مبنی بر لینوکس درست شده و اپلیکیشن های مندرج برای این سیستم به طور Web Base ارائه میگردند.

چه زبانهای نرم افزار نویسی برای تایپ کردن برنامه های گوشی به کار گیری می‌شوند؟
در حالتی که نگاهی به قبلی بیندازید می‌بینید که در سیستم ادله های متعدد با اعتنا به کیت بسط ارائه گردیده بوسیله شزکتهای تولیدکننده، زبانهای نرم افزار نویسی زیادی برای این دستور مصرف شده میباشد. این زبانها مشتمل بر مورد ها پایین می گردند:

۱- لهجه جاوا
۲- گویش ++C
۳- لهجه #C
۴- گویش Objective C
۵- گویش Swift
۶-لهجه Kotlin
۷- لهجه JavaScript
درین در میان زبانهای جاوا و Objective C شاید بیشترین نرم افزار ها را در سطح های گوناگون برای دو سیستم استدلال اندروید و IOS ساخت‌و‌ساز کرده اند. همینطور میتوان اذعان کرد در ده سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ میلادی جاوا و ++C برای تایپ کردن اپلیکیشن های گوشی چه روی سیستم ادله های هوشمند مانند Symbian و چه سیستم جاوا استعمال میشده اند. به طور خلاصه گویش جاوا و پلتفرم JDK یک کدام از پر کاربرد ترین بسترها در‌این عرصه بوده اند.
البته در چندین سال اخیر صاحبان این سیستم عاملها مسیر بسط نرم افزار های گوشی را تغییر و تحول داده اند، به طوری که با بسط بستر های تازه و حتی ابتکار عمل زبانهای نو یا این که همخوان کردن زبانهای جان دار، کوشش کرده اند گسترش اپلیکیشن را به مسیری توسعه یافته و مطابقت و همخوانی بر نیاز برنامه نویس ها جوانتر سوق دهند.(همه زمان فراگیری اشاره گردیده در صدر در سایت کدفرند درس دادن گردیده اند)

برای مثال کمپانی google صاحب و مالک امتیاز سیستم دلیل android در کنار لهجه جاوا لهجه بی آلایش خیس و به اصطلاح به روزتری مانند Kotlin را ارائه داده میباشد و همینطور برای تایپ کردن اپ هایی قابل انجام روی چندین سیستم برهان (Cross Platform)، پلتفرم Flutter و لهجه Dart را ارائه داده میباشد و کمپانی Apple لهجه برناه نویسی Swift را تحت عنوان لهجه مهم بسط نرم افزار های قابل انجام روی IOS ارائه داده میباشد. اینها را بگذارید در کنار پلتفرمهایی که از توان اینترنت برای گسترش برنامه های Hybrid به کارگیری میکنند مانند Phone Gap,IONIC,React Native و … و اینترنت چیزی وجود ندارد جز در کنار هم قرار دریافت کردن JavaScript+HTML+CSS.
در سود ۴ لهجه اصلی که می توانند در آینده به زبانهای مهم گسترش نرم‌افزار گوشی استعمال شوند دربرگیرنده :

Kotlin
Swift
Dart
JavaScript
می گردند. نکته دیگری که بایستی به آن دقت داشت این میباشد که کمپانی Microsoft با ارئه Xamarin تحت عنوان یک پلتفرم گسترش نرم افزار های پایین گوشی و دسک تاپ برای تمامی سیستم عوامل، قدم بزرگی را در این شیوه برداشته میباشد و گویش نرم‌افزار نویسی قانونی مایکروسافت یعنی #C یکی‌از دیگر از انتخابهای برنامه نویس ها تلفن همراه خواهد بود. بخصوص اینکه با ارائه Net Core. در سال ۲۰۱۶ برنامه نویس ها #C را به محیطهای دیگری مانند linux کشانده و جذابیت آن را فراتر برده میباشد. دنیای اپ نویسی تلفن همراه به اینجا پایان نمیگیرد.

ساخت و ساز بازیهای کامپبوتری چه برای PC و چه گوشی نصیب بزرگی از سهم بازار گسترش اپلیکیشن را دراختیار داراست و در‌این حوزه بی شک گویش ++C تحت عنوان گویش مهم موتورهایی مانند Unreal و کتابخانه هایی مانند SFML و لهجه #C تحت عنوان لهجه اساسی موتور Unity پیشتاز آیتم گزینش گسترش دهندگان میباشند. همینطور گویش ++C در بستر Qt سالها برای بسط نرم‌افزار هایی با توان و سرعت بالا برای سیستم عاملهایی مانند android,Meamo,Meago,IOS,Symbian گزینه استعمال قرار گرفته میباشد و اکنون هم در‌این حوزه سخن اولیه را می زند.

توصیه شگفت انگیز کدفرند،دسترسی به همگی زمان های آموزشی کدفرند فقط با ۹۹ هزار تومان

برچسب ها طراحی اپلیکیشن ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 189
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 12
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 3
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 13
 • بازدید ماه : 429
 • بازدید سال : 1414
 • بازدید کلی : 7181
 • کدهای اختصاصی