X
تبليغات

تصویر ثابت

با توجه به محدودیت های اپل، آینده طراحی اپلیکیشن iOS در ایران چه خواهد بود؟
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع مقالات طراحي اپليكيشن تخصصی

بازدید : 167
پنجشنبه 20 آذر 1399 زمان : 9:56

با توجه به محدودیت های اپل، آینده طراحی اپلیکیشن iOS در ایران چه خواهد بود؟


در طراحی اپلیکیشن راستای اجرایی نمودن تحریم های تازه در اوایل سال 97، اپل مدرک گسترش دهنده سازمانی تعداد متعددی از شرکت ها وسیع اهل ایران را کنسل نمود. به‌دنبال این تصمیم عمل بخش اعظمی از اپ های iOS منتشر گردیده در اپلیکیشن استور نیز توقیف شد. محدودیت های کمپانی اپل بیشتر مشتمل بر نرم‌افزار هایی شد که تعداد بالایی از مشترکین و مخاطبان اهل ایران را به خویش جذب کرده بودند. ورژن iOS برنامه آژانس آنلاین اسنپ و اپ توصیه طعام چیلیوری صرفا مثال ای از این نرم افزار های غالب بودند که مشمول محدودیت های اپل گردیده اند. این مورد سبب نگرانی اکثری از یوزرها تلفن همراه آیفون، توسعه و گسترش دهندگان و دوستداران تولید ها اپل در کشور‌ایران شد چون این محدودیت ها اینده پباده سازی برنامه iOS را در هاله ای از ابهام قرار داده میباشد.
ما درین نوشته‌ی‌علمی کوشش داریم اثرات این محدودیت ها و تحریم ها را بر روند پباده سازی نرم افزار iOS تحلیل نماییم. با دقت بدین محدودیت ها، پی بردن ترفندهای نشر برنامه iOS از مهم‌ترین اصولی میباشد که هر نرم افزار نویس اهل ایران برای ورود به دنیای ایجاد برنامه iOS بایستی با آنان آشنا گردد.


با محدودیت های کمپانی اپل، عاقبت پباده سازی اپلیکیشن iOS در جمهوری اسلامی ایران چه گردد؟
با نگاهی کوتاه به تاریخچه گسترش و پباده سازی نرم افزار iOS در یک سری سال اخیر متوجه می شویم که تولید ها کمپانی اپل مدام مخاطبان و طرف داران متعددی در کشورهای درحال گسترش به ویژه جمهوری اسلامی ایران داشته میباشد. این به این مضمون‌ میباشد که کشور ایران بازار خیر و خوبی برای فروش تولید ها اپل میباشد و اگرچه محدودیت های اپل، درصد متعددی از اشخاص را به سمت سیستم های اندرویدی سوق داده البته یوزرها بامسئولیت مدام پیرو خط مش هایی خواهند بود که به تولیدات اپل و نرم افزار های iOS دسترسی داشته باشند. این مسئله نشان می‌دهد که برنامه نویس ها و گسترش دهندگان iOS ناامید نخواهند شد و راهکارهای جدیدی را برای پباده سازی نرم افزار iOS در پیش خواهند گرفت.

برنامه نویس ها برای عبور از محدودیت های کمپانی اپل چه می نمایند؟
در بالا تحت عنوان یک اپ نویس و برای ورود به دنیای پباده سازی برنامه iOS و بسط آن نیاز به یک حساب دولوپری خواهید داشت. صرفا با این حساب و پرداخت سالیانه 99 دلار حق عضویت میباشد که میتوانید جنس آخری خویش را در بازار دیجیتال و نرم افزار استور منتشر کرده و در دسترس مخاطبان قرار دهید.
ولی نکته حائض اهمیت این میباشد که برای تولید حساب دولوپری نیاز به اکانت ارزی دربین المللی و نشانی فیزیکی دارای اعتبار می‌باشد، که‌این دستور در کشور‌ایران به جهت تحریم ها قابلیت و امکان پذیر وجود ندارد. پس در همین روند اول پباده سازی نرم‌افزار iOS، مقررات محدود کننده اپل در کشور ایران اثرات خویش را نشان می‌دهند. برای حل این خلل نخست با یک IP فرنگی مبادرت به تولید حساب دولوپری کنید. در مرحله آن‌گاه برای پرداخت 99 دلار نیاز به کارت های بانکی میان المللی و دارای اعتبار دارید که اکثری از شرکت های تحت عنوان واسط این فعالیت را برای شما انجام می‌دهند.

با اعتنا به تحریم ها، شیوه های تکثیر نرم‌افزار iOS در استورهای دارای اعتبار اهل ایران چه می‌باشد؟
بعداز اتمام روند اول پباده سازی و ایجاد نرم افزار، نوبت به نشر قانونی برنامه در استورهای دارای اعتبار می‌رسد. در یک‌سری سال قبلی اکثری از شرکتهای پباده سازی نرم افزار تلفن همراه برای پشت راز گذاشتن سختی ها و تحریم ها درباره ی نشر نرم‌افزار iOS راه جدیدی را اتخاذ نمودند. دریافت مدرک سازمانی کمپانی اپل (apple enterprise certificate) برای نشر قانونی نرم افزار در استورها مثلا این رویکردها بود. ولی نکته دارای اهمیت این میباشد که‌این طریق برای تکثیر نرم‌افزار های سازمانی و شرکتی در تعداد محدود در لحاظ گرفته شده‌است. ولی در کشور ایران از این راهکار برای نشر نرم‌افزار هایی با تعداد استفاده کننده بسیار بالا و به تعداد دفعات زیاد به کار گیری میشد. به همین ادله کمپانی اپل بعداز مدتی کوتاه برای دوری از این طریق غیر مجاز، مبادرت به سیاست گذاری هایی نو نمود. طبق این سیاست، اپل قادر است همگی خدمت های سازمانی را رصد کرده و در شکل کشف کردن تعداد متعددی مخاطب در ورژن سازمانی نرم‌افزار، کار آن را در اپلیکیشن استور متوقف کند.


آیا محدودیت های اپل بر امنیت نرم افزار iOS اهل ایران تاثیر داراست؟
امنیت، یک اصل اساسی در ساخت‌و‌ساز برنامه گوشی می‌باشد که تحریم و محدودیت های اپل تاثیر متعددی بر آن گذارده میباشد. ضوابط سرسختانه اپل درباره ی محافظت امنیت داده ها و اطراف فردی یوزرها، شرکتهای پباده سازی نرم‌افزار را مکلف به خرید سند (certificate) اپل با هزینه ای متساوی 400 تا 500 دلار در سال می کند. این مدرک تضمینی برای رعایت قانون ها و پیش نیازهای مقبول اپل، به وسیله شرکتهای پباده سازی نرم‌افزار iOS می‌باشد . در واقع با این مدرک، کمپانی اپل مجاز به رصد کلیه فعالیتهای برنامه در نرم افزار استور می‌باشد تا نفوذ پذیری و درز داده ها از سیستم های خویش را به دستکم برساند.
در بازار پرطرفدار تولید ها اپل در کشور ایران، اکثری از اشخاص سود جو با دقت محدودیت های مو جود، اشخاص را به دانلود ورژن های نامعتبر و غیرقانونی نرم افزار iOS یا این که پرداخت هزینه برای دسترسی به تجهیزات مبلغی اپ iOS تشویق می نمایند. در بیشتر مورد ها این ورژن های ناشناخته و غیر مجاز راهی برای نفوذ هکرها به موبایل های یوزرها و دسترسی به داده ها بانکی افراد می‌باشد.

تاثیر محدودیت های کمپانی اپل بر علاقه مندان اهل ایران تولید ها اپل
این نکته که عشق و علاقه و وفاداری بخش اعظمی از یوزرها به تولید ها کمپانی اپل به خیال و خاطر تجهیزات و نرم افزار های آن میباشد، غیر قابل انکار میباشد. همین زمینه نشان می‌دهد عدم دسترسی به آپ دیت ها، نرم‌افزار های کاربردی و ورژن های دارای اعتبار تاثیر متعددی در گزینش یوزرها اهل ایران و تغییر‌و تحول روش آنها به سمت سیستم های اندروید خواهد داشت. اما ناگفته نماند که یوزرها با مسئولیت محولات اپل هیچ وقت از این موسسه نا آرزو نشده و مدام در‌پی راهی برای کنار زدن این محدودیت ها خواهند بود.

برچسب ها طراحی اپلیکیشن ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 189
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 34
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 6
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 101
 • بازدید ماه : 517
 • بازدید سال : 1502
 • بازدید کلی : 7269
 • کدهای اختصاصی